Matura 2022 – historia, geografia czy biologia przed nami. Sprawdzamy jak się przygotować

Matura, okres wytężonej pracy dla podchodzących do niej osób. Matematyka czy język polski nie ominą nikogo, innych natomiast dodatkowo czeka matura z historii, geografii czy fizyki. Tegoroczny egzamin stawia, jako jedno z wymagań przystąpienie do jednego z przedmiotów na poziomie rozszerzony, Spokojnie, istnieją jednak sposoby, aby zdążyć z przygotowaniami na czas. Aby je poznać, zapraszamy do dalszej lektury.

Matura 2022 – historia, geografia czy biologia? Jak zdać rozszerzenie

Przystępując do tegorocznego egzaminu dojrzałości, warto mieć na uwadze, że musimy dodatkowo uporać się z jednym przedmiotem w rozszerzonym zakresie. Niezależnie od tego czy będzie to egzamin – matura np. z rozszerzonej historii, biologii czy innego przedmiotu, konieczne jest odpowiednie przygotowanie. Tutaj też zachodzi pytanie: Jak się uczyć, żeby zdać maturę?

Jak się przygotować do matury?

Pierwsza i najważniejsza zasada, czyli mniej znaczy więcej. Nie warto przesiadywać długimi godzinami nad notatkami. Jedyne, co zyskamy tym sposobem, to wyczerpanie i marne rezultaty. Dodatkowo niektóre tematy podczas zajęć szkolnych omawiane są pobieżnie, co skutkować może zaskoczeniem podczas egzaminu. Lepiej skorzystać ze sprawdzonych metod. Repetytoria maturalne i vademeca to nowoczesne podręczniki dla maturzystów. Kompleksowo i wyczerpująco omawiają zagadnienia dotyczące poszczególnych dziedzin związanych z przedmiotem, tym samym ułatwiając nie tylko zapamiętanie, ale też zrozumienie tego, o czym się uczymy.

Matura 2021 też może pomóc w nauce

Arkusze CKE, które pojawiły się w ubiegłym roku to świetny materiał do oswojenia się z egzaminem i zadaniami, jakie mogą się na nim pojawić. Matura 2021 może więc z powodzeniem uskutecznić proces opanowywania materiału. Gdzie szukać arkuszy? Tutaj również z pomocą przychodzą repetytoria. Oprócz tego, że zawierają karty zadań z kluczem odpowiedzi, to dodatkowo objaśniają poszczególne zagadnienia.

Matura 2022 – historia

Bez cienia wątpliwości matura z historii jest jednym z trudniejszych zadań z zakresu humanistyki. Maturzyści muszą nie tylko wykazać się wiedzą w zakresie poszczególnych epok, ale również uważać na czyhające na nich pułapki w zadaniach z tekstem, tzw. wypracowania. Jeszcze raz warto podkreślić. Aby uniknąć zaskoczenia, skorzystajmy z kompetentnych źródeł wiedzy. Dzięki temu bogaci w wiedzę pewnie podejdziemy do egzaminu.